Adana Habercisi

VALİ DEMİRTAŞ, SEYAHAT İZİN KURULU ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ

VALİ DEMİRTAŞ, SEYAHAT İZİN KURULU ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİ
133 views
01 Nisan 2020 - 15:07

Adana’da 1562 seyahat başvurusunun 707’sinin reddedildiği, 855 başvurunun ise kabul edilerek vatandaşların seyahat etmelerine izin verildiği açıklandı.

Vali Mahmut Demirtaş, koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında tüm iller arası otobüs ve uçak seferlerinin valilik iznine tabi tutulmasının ardından oluşturulan “Seyahat İzin Kurulu” çalışmalarını değerlendirdi.

Bu süreçte tüm vatandaşların bulundukları şehirde kalmalarının esas olduğunu aktaran Vali Demirtaş, “Bilindiği üzere 28.03.2020 tarihinden itibaren ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşların şehirlerarası yolculuk yapması valiliğimizin iznine tabi tutulmuştu.” dedi.

Bu kararın ardından hızlıca uygulamaya geçerek Adana Merkez, Yüreğir, Ceyhan ve Kozan Otogarları ile Adana Havalimanında Seyahat İzin Kurulu oluşturduklarını ifade eden Vali Demirtaş, “Seyahat İzin Kurulu ekiplerimiz gelen başvuruları titizlikle değerlendiriyorlar. Bu zamana kadar Adana Havalimanına yapılan 759 başvurunun 205 tanesi reddedilmiş, 554’ü ise kabul görmüştür. Adana Merkez Otogarımıza ise toplamda 581 başvuru yapılmış, bunlardan 438’i reddedilmiş, 143’ü kabul edilmiştir. Yüreğir Otogarımıza 192 başvuru yapılmış, 46 başvuru reddedilmiş, 146 başvuru ise Seyahat İzin Kurulu ekiplerimizce kabul görmüştür. Ceyhan’da ise sadece 1 başvuru olmuş o da kabul edilmiştir. Son olarak Kozan Otogarımıza yapılan 29 başvurudan 18 tanesi reddedilmiş, 11 tanesi kabul edilmiş. Toplam sayılara baktığımızda ilimiz genelinde 1562 başvurunun 707’si reddedilmiş, 855 başvuru ise kabul edilerek vatandaşlarımızın seyahat etmelerine izin verilmiştir. ” dedi.

Bu süreçte vatandaşların zorunlu olmadıkça evden çıkmamaları konusundaki uyarılarını yineleyen Vali Demirtaş, koronavirüsle mücadelede büyük bir özveriyle çalışan tüm personele ve kurallara uyan bütün vatandaşlara teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.