Adana Habercisi

VALİ ADANA’DA KAÇ İŞLETMEDE KAÇ İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞINI AÇIKLADI

VALİ ADANA’DA KAÇ İŞLETMEDE KAÇ İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞINI AÇIKLADI
48 views
25 Nisan 2020 - 16:43

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, kentte 1219 işletmenin 15 bin çalışanı ile önlemlere ve hizyen kurallarına uyarak üretimlerini sürdürdüğünü açıkladı.

Valilik İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ,”Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele sürerken önemli bir sanayi şehri olan Adana’da üretim de tüm hızıyla devam ettiriliyor.

İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge gereğince sokağa çıkma yasağında açık olacak iş yerleri kapsamında izin verilen işletmeler, virüsle mücadele etme sürecinde de üretim faaliyetlerini gerçekleştirerek ülke ekonomisine olan katkılarını sürdürüyor.” İfadelerine yer verildi.

Konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Demirtaş, salgın sürecinde vatandaşların sağlığını korumak amacıyla alınan tedbirlerin ülke ekonomisine olan etkilerini en aza indirmek için gerekli çalışmaların yapıldığını söyledi.

Bugün Adana’da 1219 işletmenin 15 bin çalışanıyla tedbirlere ve hijyen kurallarına en üst seviyede uyarak üretim gerçekleştirdiğini dile getiren Vali Demirtaş, “Daha önceki sokağa çıkma yasağında üretimine devam etmesi için izin verilen işletme sayımız 500’dü. Bugün bu sayı 1219 Üstelik bu süreçte yeni fabrikalar da açılarak üretim hayatına dahil oldu.  Salgın sürecinin ekonomik etkilerini en aza indirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Yarının Adana’sının yarının Türkiye’sinin çok daha güzel olması için çalışan, üreten, emek harcayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Tüm bu üretim faaliyetleri devam ederken işçilerin sağlığını korumak amacıyla üst düzey önlemlerin alındığını kaydeden Vali Demirtaş, Çin’den tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgını nedeniyle ülke genelinde alınan önlemlerin, Adana sanayisinin ve üretiminin kalbi olan Adana Organize Sanayi Bölgesinde ve diğer işletmelerde de titizlikle uygulandığını sözlerine ekledi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.