Adana Habercisi

TÜRKİYE’DE EN ÇOK KORONAVİRÜS GÖRÜLEN 10 İL ARASINDA ADANA’DA VAR!

TÜRKİYE’DE EN ÇOK KORONAVİRÜS GÖRÜLEN 10 İL ARASINDA ADANA’DA VAR!
51 views
03 Nisan 2020 - 19:35

Sağlık Bakanı Fahretin Koca, dün Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından koronavirüs vakaları ile ilgili il bazlı Türkiye Haritası’nı paylaştı. Koca’nın paylaştığı haritaya göre, Türkiye’de en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü il 8 bin 852 vaka ile İstanbul oldu. En çok koronavirüs hörülen 10 il arasında ise Adana’da yer aldı.

Cumhuriyet Gazetesi’nin haberine göre, ABD’de araştırma görevlisi olan Prof. Dr. Onur Başer, İstanbul ve Ankara’da koronavirüs salgınından etkilenebilecek en riskli bölgeleri açıkladı. İstanbul’da Esenler, Ankara’da ise Keçiören en riskli bölgeler arasında yer alıyor. Sağlık Bakanı Fahretin Koca, dün akşam saatlerinde Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından koronavirüs vakaları ile ilgili il bazlı Türkiye Haritası’nı paylaştı. Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre, Türkiye’de en fazla koronavirüs vakasının görüldüğü il 8 bin 852 vaka ile İstanbul oldu. İstanbul’un ardından ise İzmir ve Ankara geliyor.

İSTANBUL VE ANKARA’DAKİ EN RİSKLİ İLÇELER

ABD’de araştırma görevlisi olan Prof. Dr. Onur Başer de İstanbul ve Ankara’da, virüsün yayılma hızı beklentileri üzerine bir çalışma gerçekleştirdi. İstanbul’un sıkışıklık endeksine göre risk haritasını yorumlayan Pror. Dr. Onur Başer, en riskli bölgeleri açıkladı

işte o bölgeler: Esenler, Zeytinburnu, Bahçelievler, Güngören, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Fatih ve Esenyurt. EN AZ RİSKLİ BÖLGELER En az riskli bölgeler ise Çatalca, Şile, Adalar, Silivri, Büyükçekmece, Beykoz, Sarıyer, Başakşehir, Arnavutköy ve Tuzla.

ANKARA’DA SIKIŞIKLIK İNDEKSİNE GÖRE EN RİSKLİ BÖLGELER

 Ankara’nın sıkışıklık indeksine göre en riskli ilçeler ise şu şekilde sıralandı: Keçiören, Yenimahalle, Etimesgut, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Akyurt

İL İL VAKA SAYILARININ YER ALDIĞI HARİTA

Öte yandan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Türkiye’de en çok koronavirüs vakası görülen 10 ili açıklamasının ardından diğer kentlerdeki vaka sayısı da belli oldu. İlk kez yayınlanan haritaya göre; en çok vaka İstanbul’da, en az vaka ise Burdur’da. Adana ise ilk 10 il arasında yer aldı.

Koronavirüs haritasına göre, 1 Nisan tarihi itibarıyla Adana’da 197 vaka bulunuyor. Mersin, Hatay, Osmaniye, Gaziantep ve Kahramanmaraş illeri arasında en fazla koronavirüs görülen il de Adana oldu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.