Adana Habercisi

Sümer’den Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yıldönümü Açıklaması

Sümer’den Sivas Kongresi’nin 100’üncü Yıldönümü Açıklaması
198 views
03 Eylül 2019 - 19:13

Milletin iradesini, vatanın içte ve dışta bağımsızlığını her şeyin üzerinde gören, milli mücadelemizin temel taşlarından biri olan Sivas Kongresi’nin yıldönümünü kutluyoruz.

Bundan tam 100 yıl önce Sivas’ta toplanan kongrede ortaya çıkan irade; halka güvenmeyenlere, tam bağımsızlığın bir hayal olduğuna inananlara ve mandacılık isteyenlere verilen tarihsel bir cevaptır. Sivas Kongresi, vatanın bir bütün ve parçalanamaz olduğunun temel politikamız haline geldiğinin tüm dünyaya ilan edilmesidir. 

4 Eylül 1919’da toplanan Sivas Kongresi, partimizin de ilk kongresidir. Biz CHP olarak 100 yıl önce Sivas’ta alınan kararların ve belirlenen politikaların bugün de takipçisi ve savunucusuyuz. Bu irademizi ortaya koymak için 100 yıl sonra yeniden Sivas’ta olacağız.

Aynı azim ve kararlılıkla bugün de ülkemizin bütünlüğünü, bağımsızlığımızı ve milli iradeyi sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz.

Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını minnetle anıyorum, tüm şehitlerimizin aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.