Adana Habercisi

ÖZGÜR ÖZEL: KAYMAKAMLIĞIN MOBESE KAMERALARINI YAYINLAYIN

ÖZGÜR ÖZEL: KAYMAKAMLIĞIN MOBESE KAMERALARINI YAYINLAYIN
25 views
21 Mayıs 2020 - 20:53

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın Ak parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın baskıcı konuşmaları sonucu tutuklandığını ifade ederekl, “‘Biz Eren’den eminiz. Kaymakamlığın mobese kameralarını yayınlayın’” çağrısında bulunarak Eren Yıldırım’ın serbest bırakılmasını istedi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Eren Yıldırım’ın tutuklanmasıyla ilgili de konuşan Özel, görüntülerde bir itiş kakış olduğunu ve bunu yapanın da kaymakamın koruması olduğunu ifade etti. Özel, burada açığa alınması gereken kişinin kaymakamın koruması olduğunu savunarak yaşanan olaya ilişkin “Recep Tayyip Erdoğan diyecek ki ‘PKK, Vefa’ya saldırdı. Sonra da CHP saldırdı. Bunlar aynı’. Bu cümleyi kurabilmek için bir yalan kurdular” dedi. 

CHP’li Özel’in bu konudaki açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanı yargıya öyle baskı yapıcı bir konuşma yaptı ki Eren apar topar tutuklandı. Eren, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı hapiste geçirdi. ‘Biz Eren’den eminiz. Kaymakamlığın mobese kameralarını yayınlayın’ dedik. O meydandaki bütün kamera kayıtları çıksın diyoruz hala çıkaramıyorlar. Ama o olayların içinde olan bir gencin telefon kayıtları çıktı. Görülüyor ki Eren’in hiçbir suçu yok. Ne darp var ne saldırı var. Belki bir itiş kakış var. İtiş kakışı yapan da kaymakamın koruması. ‘Gidin buradan’ diyor ve silahı çekiyor. Şimdi burada açığa alınması gereken kaymakamın koruması, kaymakamın talimatı ile yapıldıysa soruşturulması gereken kişi kaymakam.

Bir gözaltı olacaksa, bir tutuklama olacaksa kendine emanet edilen silahı hem teşhir etme suçu, silahla korkutma, ölümle tehdit bunların hepsi ortadayken mağduru alıp içeri atıyorlar. Neden? Recep Tayyip Erdoğan siyaseti öyle kuracak, Recep Tayyip Erdoğan diyecek ki ‘PKK, Vefa’ya saldırdı. Sonra da CHP saldırdı. Bunlar aynı’. Bu cümleyi kurabilmek için bir yalan kurdular. Hodri meydan, namus varsa, şeref varsa, iddialarınıza güven varsa kamera kayıtlarını açıklayın. Bizim kamera görüntülerimiz Eren’in suçlu olmadığını gösteriyor. Tutuklanma gibi abuk bir tedbirin alınmasının tepeden talimat dışında hiçbir açıklaması da yoktur.”

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.