Adana Habercisi

KADINLARA ‘3 BOYUTLU DİJİTAL MODA TASARIM EĞİTİMİ’

KADINLARA ‘3 BOYUTLU DİJİTAL MODA TASARIM EĞİTİMİ’
192 views
27 Temmuz 2019 - 8:55

Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD) Başkanı Berman Mantı, dünyaca ünlü markaları ile işbirliği yapılarak Adanalı kadınlara ‘3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi’ verileceğini açıkladı.

İŞKAD Başkanı Berman Mantı, Adana’da ‘Moda ve Tasarım Merkezi’ kurma yolunda ilk adımı attıklarını ifade ederek, “Gelişen dünya’da yeni bir teknolojik çağa girdiğimiz bir dönemde İŞKAD olarak yeni bir projeyi Adanalı kadınlarla buluşturacağız. Bünyesinde bu kadar yetenekli kadını barındıran Adana’nın tasarım üssü olmasının önünde artık engel kalmamıştır. Adana İŞKAD ve Masterkey Teknoloji birlikteliği ile Adana’da üç boyutlu moda tasarım merkezi kurulması yolunda; ‘3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimi’ vereceğimizin müjdesini veriyorum. Ayakkabı, çanta, kıyafet alanında 3D teknolojik eğitim ile ürünler gerçekmiş gibi görülmektedir. Dijital dönüşümü gerçekleştirilen tekstil sektöründe üreten kadınların geliştirilmesi için verilecek bu eğitimi alan kadınlar; evlerinden dünyaca ünlü firmalara kendi yaptıkları tasarımlarını ulaştırarak para kazanacaklardır.” dedi.

İŞKAD Başkanı, “Eylül ayında yapılacak ilk eğitim çalışması çerçevesinde moda ve tekstil tasarım alanında temel eğitim almış tüm Adanalı kadınlar bu eğitime başvurabilecektir. Temel bilgisayar, kalıp ve tasarım bilgisine sahip Adanalı kadınların İŞKAD’ın  info@iskad.org  adresine ve eş zamanlı  Masterkey Teknolojinininfo@masterkey.com.tr mail adresine açıklamalı ve resimli CV’lerini yollamaları gerekmektedir.” diye konuştu.

Mantı, 3 Boyutlu Dijital Moda Tasarım Eğitimine katılmak isteyen kadınların 10 Eylül 2019 tarihine kadar müracaat yapılabileceği sözlerine ekledi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.