Adana Habercisi

CHP KURULTAY SÜRECİNE HAZIRLANIYOR

CHP KURULTAY SÜRECİNE HAZIRLANIYOR
66 views
26 Ağustos 2019 - 18:14

24 Haziran ve 31 Mart seçimleri geride kaldı. Siyasi partilerde il ve ilçe başkan seçim hazırlıkları başladı. Adana’da AKP ve CHP İl Başkanlıkları vekaleten yürütülüyor. CHP’de seçim süreci Eylül ayında başlıyor.

CHP Adana İl Başkanı Av. Emrah Kozay’ın istifasıyla bu göre yönetim kendi arasında görev dağılımı yaparak başkan yardımcısı Mehmet Çelebi’yi Başkan seçti. Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu Belediye Meclis üyesi seçilince yerine CHP İl yönetiminden Ahmet Dardağan getirildi. Çukurova İlçe Başkanı Zihneti Emre de meclis üyeliğine aday olduğundan görevinden istifa etti ve yerine CHP Çukurova İlçe Başkanlığına Av. Ümit Remzi Atay atandı.

Adana CHP’de aynı tablo Yüreğir, Ceyhan,Sarıçam, İmamoğlu, Kozan ve Pozantı ilçelerinde de yaşandı. CHP’de Pozantı İlçe Başkanı Şenol Eroğlu, Pozantı Belediye Başkanlığına aday olunca görevinden ayrıldı. Ancak Eroğlu seçilemedi. CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer’in devreye girmesiyle Şenol Eroğlu yeniden Pozantı İlçe Başkanı olarak görevlendirildi.

CHP’de Adana’nın en büyük ilçeleri Seyhan ve Çukurova başta olmak üzere, Yüreğir, Sarıçam ve Ceyhan İlçelerinde de başkanlık koltukları vekâleten yürütülüyor. CHP’de gözler Eylül ayında belirlenecek kongre sürecine çevrildi.

Adana CHP’de en belirleyici isimin Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın olacağı biliniyor. CHP İl Başkanlığına Mehmet Çelebi ile devam mı edilecek, Av. Emrah Kozay mı aday olacak? Yada başka bir isim mi gündemde. Aynı tablo Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam ve Ceyhan ilçeleri için de geçerli. Bu süreçte Belediye Başkanları nasıl bir yol çizecek. CHP Genel Merkezi Belediye Başkanlarına karşı nasıl bir tablo sergileyecek?

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.