Adana Habercisi

ATO’DAN ÜYELERİNE ÜCRETSİZ E-BELGE BELGE DESTEĞİ

ATO’DAN ÜYELERİNE ÜCRETSİZ E-BELGE BELGE DESTEĞİ
14 views
25 Mart 2020 - 15:44

Adana Ticaret Odası, Korona (Covid-19) virüsü nedeniyle zor günler geçiren üyelerini desteklemek ve virüsten üyelerini korumak için firma yetkililerinin Odaya gelmeden, internet üzerinden e-belgeleri ücretsiz olarak verileceğini açıkladı.

Ticaret Odasının Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yücel Bayram başkanlığında toplanarak bazı önemli kararlar aldı. Bayram toplantı sonrası alınan kararı açıklarken şöyle konuştu:

 “Adana Ticaret Odası olarak üyelerimizin yaşadığı sıkıntıları yakından biliyoruz. Üyelerimiz gerçekten zor durumda, ticaret yavaşlamadı adeta birden bire durdu. Tüm dünyayı etkileyen ve ekonomik durgunluk riskiyle karşı karşıya bırakan Covid-19 virüsünün açtığı zararı hafifletmek adına da bazı çalışmalar yürütmekteyiz. Üyelerimizi desteklemek için yürüttüğümüz çalışmalara bir yenisini daha ekledik. Bugünden itibaren başlamak üzere virüs tehdidi geçene kadar, üyelerimizin internet ortamından e-imzalı olarak alacakları e-belgelerden ücret almayacağız.  Ücretiz vereceğimiz e-belgeler, üyelerimizce en çok alınan; Oda Sicil Kayıt Sureti, Faaliyet Belgesi ve Firma Ortakları Belgesi olacak ve en önemlisi de bu sayede üyelerimiz evlerinden ya da iş yerlerinden çıkmak zorunda kalmadan bu belgeleri internet üzerinden e-imzalı olarak alabildikleri için Odaya gelmek zorunda kalmayacaklar”

Bayram, açıklamasının devamında, “Tüm dünya Koronavirüs nedeniyle zor günler yaşıyor ve bu sürecin ciddi ekonomik sonuçları olacağı aşikâr. Adana Ticaret Odası olarak üyelerimizi her alanda destekleyerek bu sürecin de en az zararla atlatılmasına katkı sunmak istiyoruz. Ayrıca Üyelerimize daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına Odamızın mesai saatlerinde düzenlemeye gittik. Odamız sabah 9.00 – 12.00 öğleden sonra 13.00-16.30 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecektir. Birlik ve beraberlik içinde bu salgından da elbette kurtulacağız. Bu vesileyle, salgından dolayı hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.