Adana Habercisi

ALTIN KOZA VE BELDETAŞ YÖNETİMİ ONAYLANMADI

ALTIN KOZA VE BELDETAŞ YÖNETİMİ ONAYLANMADI
227 views
27 Temmuz 2019 - 8:56

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Altın Koza A.Ş ve BELDETAŞ A.Ş’nin genel kurulla oluşturulan yeni yönetimleri Ticaret sicili tarafından onaylanmadı. Adana Büyükşehir Belediyes, Altın Koza ve Beldetaş A.Ş yönetimlerinin onaylanması için yargıya başvurdu.

Adana Büyükşehir Belediyesi Altın Koza A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığına Adanalı sinema Sanatçısı Menderes Samancılar, yönetim kurulu başkan vekili Kadir Çankaya, Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Ali Kuşcu, İsmail Timuçin, Nebil Özgentürk, Halil Şahan, Kadir Beycioğlu, Yusuf Timur Savcı getirildi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Beldetaş A.Ş yönetim kurulu başkanlığına Kamuran Karaca, yönetim kurulu ise Mustafa Yüksel Güleç, Mustafa Özgür, Erkan Karaoğlu, Reşit Karakuş, Doğan Çelikten İsmail Poyraz’dan oluşmuştu.

Altın Koza A.Ş ve Beldetaş A.Ş Yönetim Kurullları gerçekleştirileli bir ayı aşkın zaman olmasına rağmen, Adana Ticaret Sicili genel kurulları tescil etmedi. Bunun üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi Hukukçuları Ankara’da bir benzeri yaşanan olay gibi yargıya başvurdu. Adana İdare Mahkemesi’nden bu itirazla ilgili kararların çıkması bekleniyor.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.