Adana Habercisi

ADANA’DA TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” UYARISI

ADANA’DA TRAFİK IŞIKLARINDA “EVDE KAL” UYARISI
71 views
27 Mart 2020 - 21:41

Adana Emniyet Müdürlüğü,  vatandaşlarımıza koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili uyarılarını ve dikkatlerini bu konu üzerine yoğunlaştırmak amacıyla  değişik yöntemler uyguluyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü girişinde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları, ana arterlerde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları, benzin istasyonlarında bulunan kayar ışıklı uyarı cihazlarında ve sinyalize trafik ışıklarında; “Evde Kal, Emniyette Kal” sloganları ile vatandaşların evden çıkmaması için uyarılarını sürdürüyor.

Adana İl Emniyet Medya-Halkla İlişkiler ve Protokol Şube Müdürlüğü’nden bu konuda yapılan açıklama şöyle:

“Dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam etmektedir.

Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek/hızlı olması nedeniyle vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu mekanlar/alanlardır.

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş’ın talimatları doğrultusunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin birlikte yaptığı uygulamalar ile ilimizdeki ana arterlerde vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça evde kalmaları konusunda megafonla uyarılarda bulunulmuştur. 

Ayrıca ilimizdeki vatandaşlarımıza koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili uyarılarda bulunmak ve dikkatlerini bu konu üzerine yoğunlaştırmak amacıyla Trafik Denetleme Şube Müdürlüğügirişinde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları, ana arterlerde bulunan kayar ışıklı uyarı cihazları, benzin istasyonlarında bulunan kayar ışıklı uyarı cihazlarında ve sinyalize trafik ışıklarında; “Evde Kal, Emniyette Kal”, “Biz Sizin İçin Dışarıdayız, Siz De Bizim İçin Evde Kalın” “Temas Sıfır Gönüller Bir Olsun”, “Toplu Taşıma Araçlarını Kullanırken, Sosyal Mesafeyi Koruyalım”, Zorunlu Olmadıkça Evde Kal Adana” gibi sloganlar ile 24 saat uyarılar yapılmaktadır.

Müdürlüğümüzce Koronavirüs (Covid­19) salgın riski bitene kadar vatandaşlarımıza uyarılarda bulunulmaya devam edilecektir. “Evde Kal, Emniyette Kal”

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.