Adana Habercisi

ADANA İÇİN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ SORDU

ADANA İÇİN KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ SORDU
48 views
27 Mart 2020 - 21:30

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Koronavirüs nedeniyle başlatılan mücadele kapsamında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Adana’da alınan önlemleri sordu ve yazılı yanıt istedi.

Adana Milletvekili Koncuk, TBMM Başkanlığına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yazılı yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, şöyle dedi:

“Adana İlimizde (Kovid-19) şüphesi ile hastanelere başvuran vatandaş sayısı kaçtır? Başvuran vatandaşlarımızda “pozitif” bulgulara rastlanmış mıdır, rastlanmış ise sayısını belirtir misiniz? Bu süreçte kaç kişiye koronavirüs testi yapıldığını, bu test sadece yurt dışı temaslı hastalara mı yoksa hastalık şüphesi ile hastanelere başvuran hastalara da mı yapılmıştır. Yurtdışından getirilen tanı kitlerinden Adana İlimize ilk etapta kaç adet gönderilecektir?

Adana’nın çok fazla göç aldığına değinerek farklı illerden gelen çok sayıda tarım işçisinin bir arada yaşadığı çadırlarda, (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ne gibi tedbirler alındığını, burada yaşayan vatandaşlarımız kontrollerden geçirilmiş midir?”

“Adana’da hastanelerin yoğun bakımları yeterince hazırlıklı mıdır, yeterli sayıda yatak ve solunum cihazı var mıdır?” sorularına da yanıt isteyen  Koncuk, “Koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 15 gün süreyle sokağa çıkmalarının yasaklanmasından dolayı vatandaşlarımızı evde sağlık taraması yapılması için Bakanlık tarafından gezici sağlık ekipleri kuruldu mu?” diye sordu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.