Adana Habercisi

ADANA DÜNYA PAZARINDA

ADANA DÜNYA PAZARINDA
119 views
08 Eylül 2019 - 3:55

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, Polonya’nın Poznan şehrinde  yılda bir defa düzenlenen ”Fashion Fair” fuarında 10’u ayakkabı, 19’u da konfeksiyon sektöründen olmak  29 üyeleri ile katıldıklarını açıkladı.

Menevşe,  Türkiye’nin öncü sektörleri tekstil ve ayakkabı üreticilerinin, ülkemizi küresel pazara taşıyacak önemli bir buluşma gerçekleştirdiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“ Poznan fuarında attığımız adımların olumlu sonuçlarını tüm katılımcı markalarımızla birlikte yaşadık. Birçok yabancı markayla Türkiye üreticilerimizi aynı masada bir araya getirmiş olmak ayrı bir onur. İhracatçı firmalarımızın hayata geçirdikleri yeni anlaşmaların meyvesini önümüzdeki süreçte toplayacaklarına inanıyoruz. Katılımcılarımızın fuar süresince duydukları memnuniyeti dile getirmeleri ve milyon dolar değerinde bağlantılara imza attıkları bilgisini bizlerle paylaşmaları, bizler için zorlu koşturma ve çalışmalarımızın en büyük meyvesidir. Bu güzel başarıda rol almanın mutluluğu bizler için paha biçilemez. Artık dünya bir hayli küçüldü. Pazarlara ulaşmak artık daha kolay. İç pazarla yetinmeyerek, ülkemizin ihracatına katkı sunmak zorundayız. Önümüzdeki yıllarda ihracatta Türkiye çok büyük adımlar atmış olacak. Hep birlikte başarı hikayelerimizin sayılarını çoğaltacağız. Bütün bunları yaparken elbette dünyaya kapalı bir ülke olarak değil, dünyaya açık, küresel şirketlerin hedeflerini ülkemizin hedefleriyle buluşturduğumuz projeler yürüten bir ülke olarak yapacağız”

Poznan Fuarına refakat eden ve fuar hakkında bilgi aktaran ATO Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alıravcı ve ATO Tekstil Danışmanı Mehmet Savatlı” Fashion Fair fuarına 10’u ayakkabı , 19’u da konfeksiyon sektöründen olmak üzere toplam 29 üyemiz  Poznan’da ürünlerini sergilediler. Firmalarımızın ürünleri oldukça yoğun ilgi görürken, yapılan birebir müşteri görüşmeleri neticesinde yaklaşık 500.000 USD tutarında  hızlı sipariş alınırken, 2.000.000 USD tutarında kısa ve orta vadeli bağlantılar yapıldı” dedi.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.