Adana Habercisi

ADANA ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

ADANA ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR
166 views
20 Temmuz 2019 - 14:08

Adana’nın görsel açıdan daha estetik ve göze hoş gelen bir görünüme kavuşması için, Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı  birimler çalışmalarını sürdürüyor. 

Zeydan Karalar’ın Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı  görevine gelmesinin ardından, Adana’nın her kulvarda çehresi değişmeye başladı. Bir yandan şeffaf belediyecilik için meclis toplantılarını sosyal medyadan canlı yayınlayan,  ihalelerin canlı yayınlanmasına başlanacağını kamuoyu ile paylaşan Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin daha çağdaş bir hale gelmesi için çaba gösteriyor.

Büyükşehir Belediyesi  Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı koordinesinde, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve Fen İşleri Daire Başkanlığı’nın katılımıyla, Süleyman Demirel Bulvarı’nda peyzaj, kaldırım, göbek ve kavşaklarda düzenleme, budama, çim biçilmesi, aydınlatma ile yabani bitkilerin sardığı yol kenarındaki boş alanlarda temizlik yapıldı. Ayrıca yol boyunca çöp kovası konuldu, banklar yenilendi…

Çalışma yapılan kavşak, bulvar, refüj ve kaldırımlar hem daha kolay kullanılabilir hale getirildi, hem de görsel açıdan estetik bir görünüme kavuştu.

KÖŞE YAZARLARI

Copyrights © 2019 Adana Habercisi Gazetesi Bütün hakları Saklıdır.